11.09.2019 09:45

Без вода во кумановско четири локации


Четири локации во Куманово се без вода утринава, поради дефекти во водоводната мрежа.

Како што информираат од Регионалниот ценар за управување со кризи станува збор за улиците „Франц Розман“ и „Моша Пијаде“, плоштадот „Нова Југославиј“ и село Черкезе.

loading...

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments