11.09.2019 09:45

Без вода во кумановско четири локации

Facebook Twitter Google+

Четири локации во Куманово се без вода утринава, поради дефекти во водоводната мрежа.

Како што информираат од Регионалниот ценар за управување со кризи станува збор за улиците „Франц Розман“ и „Моша Пијаде“, плоштадот „Нова Југославиј“ и село Черкезе.

loading...

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments