Без вода три локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Без вода денеска привремено во Куманово се три локации поради дефекти на водоводната мрежа.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, денеска без вода ќе бидат корисниците од улиците „11 Ноември (Бедиње), „Магдалена Антева“ бр. 26 и „Никола Тесла“ бр. 116.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски