Без вода пет локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Пет локации во Куманово денеска ќе бидат без вода поради дефекти или интервенции на водоводната мрежа.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи без вода денеска ќе бидат корисниците од улицата „Трајко Јовановски“ (сектор Шумско) и бр. 89, улица. „Дрвар“,  „Доне Божинов“ (мост на река Кумановка) и населбата Јане Сандански.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Приведен кумановец баран со потерница