Без вода неколку локации во кумановско

Сподели со своите пријатели

Без вода во текот на денешниот ден ќе бидат четири локации во кумановско.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците „ЈНА“, „Цар Самоил“, како и улиците „400“ во населбата Иго Тричковиќ и улицата „812“ во населбата Железничка станица.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


Leave a Reply