Без вода неколку локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Без вода во текот на денот привремено ќе бидат четири локации во Куманово.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улица „413“ во населбата Иго Тричковиќ, улица „29 Ноември“, „Чупино Брдо“ и улица „6“ во населбата Јане Сандански.

Екипите на ЈП Водовод се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *