Без вода две локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Без вода во текот на денешниот ден во Куманово ќе бидат две локации.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улицата „Живо Чало“ и булеварот „Трета МУБ“ од улицата „Драган Стопаревиќ“ до булеварот „Октомвриска револуција“.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


Leave a Reply