Без вода две локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Две локации во Куманово денеска привремено ќе бидат без вода, поради дефекти во дистрибутивната мрежа.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, без вода во текот на денот ќе бидат улицата „Киро Фетак“ и дел од населбата Средорек.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *