Без вода четири улици во Куманово

Сподели со своите пријатели

Четири улици во Куманово денеска се без вода, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Loading...

Станува збор за улиците „120“ во населба Карпош. „Сутјеска“, „Драги Шутевски“ и „Никола Вапцаров“.

Причини за прекинот во водоснабдувањето се дефекти, на чие отстранување во моментов работат екипи на ЈП „Водовод“.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *