Без вода четири локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Четири локации во Куманово денеска се привремено без вода поради дефекти или интервенции на водоводната мрежа.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, прекини има кај коирнсиците од булеварот „Октомвриска револуција„ (сектор СТАКЛОПАН ), улицата „405“ во населбата Иго Тричковиќ како и улица „3“ бр. 10 и улица „1“ бр. 49 во населбата Долно Којнаре.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Духовна академија „Св. Климент Охридски“ вечерва во Куманово