Барселона – ПСЖ најатрактивна двојка во осминафиналето на ЛШ

Сподели со своите пријатели

Во седиштетео на УЕФА во Нион, денес се одржа ждрепката за осминафиналето во Лигата на шампионите. Најмногу внимание привлекува дуелот на шпанскиот и францускиот фудбалски гиганти Барселона и Пари Сен-Жермен.

Loading...

Двојките се:
Борусија Менхенгладбах – Манчестер сити
Лацио – Баерн Минхен
Атлетико Мадрид – Челзи
Лајпциг – Ливерпул
Порто – Јувентус
Барселона – ПСЖ
Севиља – Борусија Дортмунд
Аталанта – Реал Мадрид.

Првите натпревари од 1/8 финалето се закажани за 16, 17, 23 и 24 февруари, реваншите на 9, 10, 16 и 17 март.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *