Бајден и Ердоган се сретнаа на маргините на Самитот на Г20

Сподели со своите пријатели

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и американскиот претседател Џо Бајден денеска се сретнаа во Индонезија на разговори за билатерални и регионални прашања, јавува Anadolu Agency (AA).

Loading...

Средбата се одржа на маргините на Самитот на лидерите на Г20 на островот Бали.

Подетални информации за средбата сѐ уште не се објавени.