Бајден денеска ја прима вакцината против коронавирусот

Сподели со своите пријатели

Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден, денеска треба да ја прими вакцината против коронавирус.

Loading...

Бајден кажа дека не сака да го прескокне редот за примање на вакцината, туку на американскиот народ сака да му покаже дека е безбедно да се вакцинира.

Примањето на Бајден на првата доза од вакцината директно ќе се пренесува на телевизија.

Сашко Димевски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *