Бахами – вистински рај кој вреди да се посети (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Бахамите се архипелаг од 700 острови во Атлантскиот Океан, во близина на југоисточниот брег на Флорида, сместен на површина од 19.939 км2.

Loading...

 

 

Жителите на овој остров првенствено можат да уживаат во најјасното море во светот (видливо од вселената!) Но, исто така, во суптропската клима со околу 300 сончеви денови и просечна температура од 27 ° C во текот на годината.

 

 

Loading...

Она што ги прави една од најатрактивните дестинации, за разлика од другите острови на Карибите, е богатиот ноќен живот, луксузните хотели, големата и богата шопинг понуда и најубавите плажи што можете да ги замислите во моментов, што резултираше со успешна економија.

 

 

Бахамите се културен, туристички, политички и економски главен град на Карипските острови.

 

 

Loading...

Овде можете да видите туристи од целиот свет како уживаат во гостопримството на пријателските жители на овој остров, но и природната убавина.

 

 

Голем број туристи претежно се распоредени на 14 главни острови, но оние со авантуристички дух можат да стигнат до еден од ненаселените острови и да го поминат денот на песочна плажа, покрај морето од најубавата тиркизна, со тропски риби и восхитувајќи се на прекрасните шарени корални гребени.

 


Loading...