Баба која не пропушта никаков фитнес предизвик стана интернет сензација (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ерика Ришко е 81-годишна жена која стана популарна на „ТикТок“ заради нејзините видеа во кои изведува разни фитнес предизвици.

Loading...

Од објавувањето на првото видео на TikTok во април 2020 година, собра повеќе од 117.000 следбеници и повеќе од 2,2 милиони лајкови.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erika Rischko (@erikarischko)

 

– Одговорот беше пред се позитивен, што ми се чинеше многу возбудливо затоа што бев многу несигурна цел живот – изјави Ришко во едно интервју.

Како што рече тогаш, таа одлучила да се приклучи на социјалните мрежи откако пандемијата предизвикала затворање на спортски сали и студијата за вежбање.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erika Rischko (@erikarischko)

 

Таа рече дека нејзината ќерка била  убедена да сними неколку видеа како ги изведува вежбите, кои ќе ги сподели со пријателите и семејството на Инстаграм.

Но, никој не очекувал дека ќе стане толку популарна.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erika Rischko (@erikarischko)

– Ќерка ми го откри ТикТок затоа што на германската телевизија беа прикажани некои предизвици за танцување, а апликацијата стана многу популарна за време на пандемијата – рече Ришко.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erika Rischko (@erikarischko)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *