Баба Цветанка од кривопаланечко е исчезната, доколку некој ја види да се јави на семејството

Сподели со своите пријатели

Седумдесет и осумгодишна жена од селото Конопница, Крива Паланка веќе неколку дена е исчезната.

Loading...

На 2ри месецов околу 14:00 часот се одалечила од нејзиниот дом и оттогаш ѝ се губи секаква трага.

– Апел до граѓаните на Крива Паланка, вчера ( 02.04.2021) околу 14:00 часот баба ми е исчезната во околината на с.Конопница Има 78 години,ако некој ја видел или ќе ја види ве молам исконтактирајте ме на  078485076, напиша на социјалните мрежи нејзината внука.

 

Апел до граѓаните на Крива Паланка.: Вчера ( 02.04.2021) околу 14:00 часот баба ми е исчезната во околината на…

Posted by Ljupka Jakimovska on Saturday, April 3, 2021

 

За случајот денеска информираа и од кумановската полиција.

– На 03.04.2021 во ОВР Крива Паланка, Љ.Ј.(26) од Крива Паланка пријавила дека нејзината баба Ц.Ѓ.(78) се оддалечила од нејзиниот дом во село Конопница, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Полицијата, презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Loading...

Никола Ивановски / фото: ФБ


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *