Австралијка има две вагини: Едната е за работа, втората за маж ми

Сподели со своите пријатели

Австралијката Евелин Милер (31) има исклучително ретка здравствена состојба наречена „uterus didelphys“, благодарение на која заработува и до 12.000 фунти неделно на веб-страниците „OnlyFans“ и „Pornhub“.

Loading...

Во 2011 година, лекарите утврдиле дека таа има двојна матка, два комплети јајници и две вагини, од кои сите се целосно функционални.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evelyn 💕 (@evelynuncovered)

 

Покрај тоа што пронашла начин да ја заработи оваа необична состојба, таа успеала да основа и семејство и да се исполни како мајка.

Сега има две деца, а како што вели направила разлика која вагина за кои цели ја користи – еднато е за работа, а другато за љубов!

Евелин, која порано работела како ескорт дама, сега заработува огромна сума пари со објавување видеа на веб-страници за возрасни на кои експлицитно покажува како изгледа нејзиното „меѓуножје“, како и снимајќи како води љубов со својот партнер, како како и со други мажи.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evelyn 💕 (@evelynuncovered)

 

Како таа ја гледа својата ситуација најдобро говори реченицата со која опиша дека е во „посветена врска“ и дека не го изневерува партнерот, бидејќи „едната вагина е за работа, а другата за задоволство“.

Пред да ѝ биде дијагностицирана сосојбата пред 12 години, Австралијката забележала дека „нешто не е во ред“.

Интимните односи биле исклучително болни, а имала и проблеми со вметнување тампон.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evelyn 💕 (@evelynuncovered)

Loading...

 

„Толку долго ја избегнував интимноста – момците не знаеја што прават и на крајот само ќе го удираа својот орган во мочниот канал. Бев страшно загрижена за врските. Во тоа време живеев само со татко ми, па затоа немаше кого да праша за што се работи“.

Меѓутоа, од состојбата која ѝ предизвикувала голема болка, научила како да заработи.

„„OnlyFans“ ми помогна конечно да ја прифатам мојата состојба. Снимањето видеа и опкружувањето со луѓе кои се фасцинирани од мојата состојба е навистина одлично“, вели Евелин, која сега ја гледа нејзината специфична состојба како благослов.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evelyn 💕 (@evelynuncovered)

 

Што е „uterus didelphys“?

Двојна матка се јавува кога овој орган се развива, што значи дека започнува како два одделни канали кои не успеваат да се спојат.

Loading...

Оваа ретка состојба ја имаат само 0,3 проценти од жените на планетата.

Лекарите сè уште не знаат зошто се појавува, но е придружена со пар одвоени јајцеводи.

Некои жени може да имаат и два вагинални канали и две грла на матката.

Она што ја придружува оваа состојба се чести спонтани абортуси, заедно со интензивна болка за време на сексуалниот однос, обилно крварење за време на менструацијата и предвремено породување.

Кај некои жени може да предизвика неплодност, бидејќи го зголемува ризикот од спонтан абортус бидејќи матката е помала и може да го ограничи растот на фетусот.