Авионскиот сообраќај на ”Александар Велики” е повторно нормализиран

Сподели со своите пријатели

Откако во текот на вчерашниот ден поради густата магла летовите на аеродромот ”Александар Велики” беа пренасочувани на аеродромот во Охрид и Приштина, од денес напладне, како што стои на официјалната веб страна на аеродромот, сите полетувања и слетувања се повторно регулирани.

Loading...

Capture

 

 

Инаку, како што информираше АМСМ, на патиштата низ државата сообраќајот се одвива без забрани по наместа влажни коловози. Намалена видливост до 20 метри поради појава на магла има во околината на Гостивар, а кај Ресен, Ѓавато и Кула видливоста е од 50 до 60 метри.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.