Атлетик се засили со Беренгер од Торино

Сподели со своите пријатели

Фудбалерот за врска Алекс Беренгер, кој досега настапуваше за Торино, стана играч на Атлетик Билбао.

Loading...

Ова денес го соопшти преку својата веб-страницата клубот од Баскија.

Договорот со 25-годишниот Шпанец е потпишан на четири години. Не е обелоденето колку изнесува висината на трансакцијата.

Беренгер оваа сезона одигра два натпревара.


Leave a Reply