Астрологот кој го предвиде коронавирусот открива што нѐ чека во следните месеци

Сподели со своите пријатели

Британскиот астролог Зесика Адамс, која го „предвиде“ коронавирусот, или „вирусот што ќе го вознемири светот“, сега откри што може да се случи во следните шест месеци.

Loading...

Таа вели дека зборувала за своите грижи во февруари 2019 година со надеж дека ќе ги предупреди луѓето, но никој не ја слушал. Таа предвиде дека сè ќе започне на 10 јануари 2020 година и на тој датум КОВИД-19 ја имаше својата прва жртва во Велика Британија.

ЕДВАЈ ЧЕКААТ ДА ЗАВРШИ: Хороскопски знаци кои баш немаат среќа во 2020 година

Таа рече дека знае што ќе се случи, откажала голема забава што ја подготвуваше за март, го напуштила својот дом во Лондон и се преселила во Тасманија, каде сè уште живее со своите две кучиња и кокошки.

Бидејќи тврди дека нејзините предвидувања се оствариле, таа сега открива што може да се случи за Божиќ, на изборите во САД, но и со кралското семејство, пишува Дејли Меил.

Астрологот вели дека ќе се бориме против коронавирусот уште некое време и дека нема да има вакцина и едноставно ќе мора да научиме да живееме со вирусот.

Мудри совети за секој хороскопски знак кои вреди да се прочитаат

Таа тврди дека Божиќ ќе биде фантастичен оваа година. Работите ќе почнат да се менуваат четири дена пред Божиќ и сè ќе се врти околу „пријателството и глобалната безбедност“.

Loading...

Што се однесува до кралското семејство, нема да има емотивно обединување на принцот Хари и Вилијам. Таа верува дека Меган Маркл и Хари ќе инвестираат во алтернатива на кафето, чоколадото и месото, а некаде на патот ќе се најде убав бизнисмен.

Тинејџерите, тврди астрологот, ќе станат во центарот на вниманието до 2023 година и „многу брзо ќе дојдат на власт“. Таа вели дека сите ќе бидат воодушевени од тоа колку брзо напредуваат.

Таа е убедена дека ќе има големи промени во глобалната економија. Ќе се старви крај на перењето пари, а корумпираните и скапани економски системи ќе пропаднат.

Кои се најголемите фобии на хороскопските знаци?

Следната година ќе биде време за поголема иновација и изум отколку што сме имале многу години.

Што се однесува до изборите во САД, таа вели дека работите нема да одат како што треба и можно е да бидат одложени. Кога ќе бидат одржани, Доналд Трамп нема да биде задоволен затоа што нема да биде реизбран.

Исто така, предвидува дека Обединетото Кралство ќе биде поделено на четири независни држави, што треба да се случи во јануари 2021 година.


Loading...

Leave a Reply