Кои се најголемите фобии на хороскопските знаци?

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Овните не се склони кон заплашување. Тешко е да го исплашите. Тој е многу импулсивен, па кога околината гледа дека е нервозен и гласен, му се тргнуваат од пат. За него, страшните ситуации се голем предизвик.

Не им верувајте на секој збор: 6 хороскопски знаци кои најдобро лажат

Бик

Овој знак е одличен материјалист и ги чува своите пари како „очи во главата“. Секако дека парите се неопходни за живот, но за биковите тоа е извор на среќа и ментална стабилност.

Тој би се исплашил само до смрт ако некој му ја украде кредитната картичка.

Близнаци

Тие се научници. Тие го истражувале стравот од убоди и инјекции (трипанофобија), страв од спиење (клинофобија) и страв од грмотевици (бронтофобија) и ги поседуваат сите овие фобии.

Loading...

Никогаш нема да зборуваат за тоа на никого, но секогаш ќе ја започнат реченицата со „читам .. го знам тоа“…

Но, кога ќе почувствуваат страв, не се во паника, туку „излегуваат“ од проблемот како знаат и умеат.

Три хороскопски знаци кои се најзабавни сексуални партнери

Рак

Раковите се на првото место според стравовите. Од сите нешта, свесно и несвесно.

Тие имаат посебен страв од кучиња (цинефобија) затоа што постои ѕвезда Прокион која се наоѓа на 24 степени на ракот, што носи ризик да бидат каснати.

Тие се плашат најмногу од осаменоста. Незгодно е да имате рак за соговорник, бидејќи тие се остро реални и многу активности се минирани од нивните стравови.

Лав

Loading...

Лавовите стравуваат дека ќе го загубат водството на работа или ќе го изгубат авторитетот во општеството. Тие се навикнати да бидат водачи и кога нивниот страв ќе се оствари, тие ќе го сметаат за крај на светот.

Девица

Хаос, неправда, лоша организација, непочитување на законот е она што Девиците знае да ги изнервира најмногу.

Тие се ежат и секогаш стравуваат дека ќе западнат во такво опкружување.

Кои хороскопски знаци најдобро чуваат тајни, a кои едвај чекаат да ве предадат?

Вага

Стравуваат од староста и губењето на убавината и свесно се стремат да ја задржат минливоста колку што е можно подолго.

Нивниот најголем страв е недостаток на верба во љубов, правда, добрина, убавина и радост.

Loading...

Монофобија (страв од осаменост) е нивното второ име.

Скорпија

Скорпиите уживаат во своите фобии повеќе од било кој. Тие немаат страв од смрт затоа што чекаат да се соочат со тој момент. Тие немаат ниту страв од болести ниту од хируршки процедури.

Своите пријатели сакаат да ги соочуват со сите стравови на светот за да бидат подготвени за она што може да им се случи.

Хороскопски знаци кои никогаш нема да ги изневерат своите партнери

Стрелец

Loading...

Стрелците се исплашени од организација, планирање и општествени ограничувања. Не можат да се помират од постоењето на брачна заедница, чии приврзаници, како што тврдат, никогаш нема да бидат.

Јарец

Тие се големи циции. Тие ги споделуваат истите стравови со Ракот (страв од губење пари), освен тоа што стравот од осаменоста на Јарецот доведува до желба да се биде сам и да ужива во тоа.

Тие веруваат дека стравот треба да се реши самостојно.

Водолија

Loading...

Водолијата се плаши од окови. Сигурноста, поврзаноста и довербата се за нив зборови што никогаш нема да ги совладаат.

Веднаш штом сметаат дека се задушени, тие започнуваат со изјавите: „Прерано, сето тоа започна“.

Овие хороскопски знаци не можете да ги измамите

Риби

Рибите се сонувачи и сакаат да го водат својот паралелен имагинарен живот во главите затоа што таму нема сурови луѓе кои можат да ги повредат.

Loading...

Тие се многу нежни и најмногу се плашат од невозвратена љубов. Поради ова, тие сакаат да избегаат од реалноста, уживајќи во затемнетата просторија.


Leave a Reply