Асфалтирани краковите на улиците „Трета МУБ“ и „Егејска Македонија“ (галерија)

Сподели со своите пријатели

Привршува асфалтирањето на краковите од улиците „Трета Македонска ударна бригада“ и „Егејска Македонија“.

Loading...

Поставувањето на нов асфалт на овие улици е резултат на проектот кој започна да го реализира Општина Куманово за асфалтирање и обновување на патната инфраструктура во градот.

[huge_it_gallery id=”140″]

Претходно беа асфалтирани улиците „Бајрам Шабани“ и „Октомвриска револуција“, а во тек е и поставување на нов слој аслафт на улицата „11 Октомври“ од зградата на Општина Куманово до Општата Болница.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.