12.09.2019 15:56

Амфетамин и марихуана пронајдени кај 32-годишник во кумановско Проевце


СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Ј.(32) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Како што информираат од полицијата, на 23.06.2019 во селото Проевце, кумановско, полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле амфетамин и марихуана.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments