Американец има „интимни „односи“ со автомобилот и тоа го снима: „Сакам да сум романтичен со него” (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Натаниел (27) од Арканзас (Америка) развил љубовна врска со својот автомобил, црвен „Чеви Чејс“ од 1998 година. Американецот првпат видел користен автомобил во 2005 година. Како што вели, веднаш се почувствувала искра меѓу нив и набргу потоа станале пар.

Loading...

„Не знам зошто се чувствувам така, но едноставно го обожавам Чејс“, рече Натаниел во документарецот за TLC од 2010 година.

Натаниел ја криел својата врска неколку години, но сега веќе не се срами. Тој ја откри својата опсесија во документарец за објектофилија, сексуална и емоционална привлечност кон неживи предмети.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Денеска е светски ден посветен на левораките

Терминот стапил во употреба во 1970-тите откако шведската Еија-Риита Еклоф се омажила за Берлинскиот ѕид.

– Она што обично го правиме е да се наведнуваме над неговиот калник и над хаубата и да правиме такви ситници – ги опиша деталите од нивната љубовна врска Натаниел.

Покрај тоа, тие не се одвојуваат повеќе од 24 часа и никој друг не смее да го вози освен него.

– Сакам да го притискам и тријам. Една од похрабрите позиции е да си под него. Тој навистина го сака. Навистина е посебно да се води љубов со него“, објасни тој.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  До 13 години ја бричела брадата, па кренала раце: Сега ја носи со гордост! (ФОТО)

 

Loading...