Ако сакате брак не губете време со мажи од овие хороскопски знаци

Сподели со своите пријатели

Бракот не е нешто за што сите се стремат и за некои луѓе е незамисливо да го поминат животот само со една личност.

Loading...

Кога станува збор за хороскопот, во овој поглед се разликуваат три хороскопски карактери, во кои најчесто се раѓаат вечни ергени, кои ценат повеќе површни и кратки авантури од моногамијата.

3 хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните мажи

Близнаци

Мажите родени во знакот на Близнаци се досадуваат брзо, и така е и со врската. Тие се желни за авантура и откриваат нови работи, тешко е за нив да се замислат во врска со една жена до крајот на животот.

Тој може да биде воздржан само од партнер кој ќе го стимулира интелектуално. Интелигенцијата е најатрактивната карактеристика за нив.

Со овие три хороскопски знаци мажите најчесто ги изневеруваат сопругите

Јарец

Loading...

На јарците им е тешко да прифатат моногамен животен стил и сметаат дека отворените односи се многу поприродни.

Јасно им ставаат на знаење на своите потенцијални партнери, од кои исто така не се очекува да живеат во моногамија, а за предавството ја сметаат само емоционалната прељуба.

4 хороскопски знаци најподложни на неверство

Водолија

За Водолија, моногамијата е нешто неприродно и мачно, бидејќи тие се родени авантуристи кои живеат да излегуваат, да се забавуваат, патуваат и да прават нови познанства.

Да поминат живот со една личност е сосема незамисливо за нив, а тие претпочитаат кратки и интензивни познанства. Ова е причината зошто мажите во овој знак најчесто остануваат неженети.


Leave a Reply