Агино Село денес ќе остане без електрична енергија

Сподели со своите пријатели

Во период од 9 до 15 часот денес без електрична енергија ќе бидат корисниците од Агино Село, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за предвиден прекин од страна на ЕВН Македонија, поради интервенција во електродистрибутивната мрежа и подобрување на услугата на корисниците.

Според последните информации нема други прекини на територијата на Општина Куманово.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.