90 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

Сподели со своите пријатели

Вкупно 90 казни денеска напишала полицијата за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес.

Loading...

– Денеска (08.09.2022) во периодот од 09.00 до 16.00 часот Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе засилена акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 90 возачи, информираат од Министерството за внатрешни работи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Промоција на книга „Лебед“ од Ана Стојаноска во Куманово

Како што појаснуваат од полицијата, од нив, 13 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

– Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, стои во соопштението на МВР.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  ТК „Тумба“ организираше Отворено првенство на Македонија во детски тенис (ФОТО)

Никола Ивановски