74 кумановци вчера казнети поради неносење маска

Сподели со своите пријатели

Седумдесет и четири лица од Куманово вчера добиле казна поради неносење заштитна маска.

Loading...

– Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (04.01/05.01.2021, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 101 лица не ја почитувалe, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Од вкупниот број регистрирнаи прекршоци на одредбата, најмногу се од Куманово 74, во Крива Паланка 8 и во Кратово 19.

Како што појаснуваат од кумановската полиција, за истите ќе следуваат соодветни мерки.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *