09.10.2019 10:14

60-годишен Србин приведен на Табановце

Facebook Twitter Google+

На Граничниот премин „Табановце“, вчера околу 07:45 часот при контрола на патничко возило „мерцедес 180 Ц“, со српски национални ознаки, управувано од М.Ѓ.(60) од Република Србија, полициски службеници констатирале дека серискиот број на возилото и типската налепница биле фалсификувани, информираат од Министерството за внатрешни работи.

М.Ѓ. и возилото биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments