475 казни за неносење маски во текот на вчерашниот ден

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД -19.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *