15.04.2019 09:19

34-годишен кумановец ќе одговара за поседување марихуана


СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Д.(34) село Биљановце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 08.04.2019 во Куманово полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана. Исто така, при претрес во неговиот дом била пронајдена и одземена марихуана.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments