31-годишен државјанин на Турција приведен на Табановце

Сподели со своите пријатели

На Граничниот премин Табановце, вчера околу 16 часот, при пасошка контрола било констатирано дека патната исправа на О.И.(31) од Турција била фалсификувана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат од таму, лицето било приведено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *