18.06.2019 10:57

31-годишен државјанин на Турција приведен на Табановце


На Граничниот премин Табановце, вчера околу 16 часот, при пасошка контрола било констатирано дека патната исправа на О.И.(31) од Турција била фалсификувана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат од таму, лицето било приведено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments