3 магични љубовни ритуали: Еве што треба да направите за да ја привлечете сродната душа

Сподели со своите пријатели

Често се чувствуваме осамени и мислиме дека сродната душа е далеку од нас, но многумина се обиделе со магични ритуали да го пронајдат патот до љубовта.

Loading...

Запалете розова или црвена свеќа, а потоа изговорете ги личните желби за љубов или напишете ги на хартија. Кога ќе завршите со желбите, замислете се себе со потенцијалната сакана личност на вашето омилено место. Важно е да останете смирени додека свеќата не изгори.

Купете црвена или темнопортокалова роза и ставете ја во просторија во домот во која најмногу престојувате. Сите знаеме дека розите се поклопуваат како симбол на љубовта, амногумина веруваат дека со чувањето на овој цвет и неговиот мирис ќе привлечете романтична енергија.

Фенг шуи експертите советуваат во својот дом да закачите фотографии на кои има парови, како вљубени парови, две силуети, две кучиња… Најдобро би било таквите фотографии да ги закачите во спалната соба, затоа што така романсата полесно ќе го пронајде патот до вас.


Leave a Reply