19.05.2015 12:42

25 мај е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија


Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 24 мај 2015 година (недела) „Св. Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители, односно 25 мај (понеделник), согласно со Законот за празниците на РМ, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments