25-годишно момче се удави во водите на Дојранското Езеро

Сподели со своите пријатели

Како што јавува порталот Доказ.мк денеска околу 13 часот  25 годишно момче паднало од педалинка во близина на плажата кај хотелот „Полин“.

Loading...

Веднаш биле повикани припадници на Министерството за внатрешни работи, при што пристигнале двајца полицајци кои само набљудувале што се случува, пренесува порталот и додава дека плажата во Дојран нема спасители.

Да биде трагедијата уште поголема службите за спасување намале глисер туку во потрага по удавеното момче заминале со педалинка.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.