23-годишник претепан во кумановската населба Карпош

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригодишно момче вчера било физички нападнато во населбата Карпош во Куманово.

Loading...

– На 19.05.2022 година во 22.18 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улицата „100“ во населба Карпош, Куманово И.В. (23) бил физички  нападнат од неколку лица, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски