23-годишен кумановец ќе одговара за поседување марихуана

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ј.П.(23) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Loading...

Како што информираат од Минситерството за внатрешни работи, на 17.10.2018 година во Куманово полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *