19-годишник и негов другар физички нападнати во Куманово

Сподели со своите пријатели

Деветнаесет годишник од Куманово и негов другар биле физички нападнати од три лица.

Loading...

– На 29.03.2024 во 19.00 часот во СВР Куманово, А.С.(19) од Куманово и пријавил дека  околу 15.50 часот во Куманово тој и неговиот другар Ф.Ј. биле физички нападнати од три лица, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Татко и двајца синови претепани во центарот на Куманово