18 медали за Бар Гладијаторс од натпреварот во Србија (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Со 18 медали во Куманово се вратија членовите на Бар Гладијаторс, кои викендов учествуваат на Меѓународниот Street workout натпревар кој се одржа во Ваљево, Србија.

13672482_10202088700016607_1186568102_n

Loading...

Шест медали заминаа во рацете на Роберт Ангеловски  и тоа први места во категоријата склекови и пропаѓања, второ место во категоријата стомачни, трето место во категоријата пропаѓања (+30кг). Медали освои и Даниел Каранфиловски кој со Роберт се натреваруваше во иста категорија, тој има освоено залто за стомачни и згибови, сребро за пропаѓања, згибови, пропадања +30кг, како и трето место во категоријата склекови.

13866605_10202088699896604_2004733605_n

Со второт место се закити Гордан Крстиќ во категоријата Freestyle, при што на чекор до пехарот беше поразен од Владимир Куковиќ во финалето.

 

13820458_10202088699936605_1921661665_n

 

Следниот натпревар на кој ќе учествуваат ќе се одржи на 3ти септември во Хрватска.

13820457_10202088705616747_311773926_n

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.