18.94 отсто од кумановци гласале до 13 часот

Сподели со своите пријатели

Вкупно 11.477 гласачи од Куманово до 13 часот го оствариле своето право на глас на шестите претседателски избори во земјава, од вкупно 92.839 гласачи колку што брои избирачкиот список, покажуваат податоците на Државната изборна комисија, што е излезност од 18,94%.

Loading...

Од 167 гласачки места процесирани се 65,87 отсто, или вкупно 110.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *