154 санкции за брзо возење на автопатот Скопје-Куманово и магистралниот пат Арачиново-Куманово

Сподели со своите пријатели

Вкупно 154 казни напишала полицијата на возачи кои возеле со брзина над дозволената на автопатот Скопје – Куманово, но и на магаистралниот пат Арачиново – Куманово.

Loading...

– Во текот на вчерашниот ден (30.04.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на автопатот Скопје-Куманово и магистралниот пат Арачиново-Куманово за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 154 возачи. Од нив, 104 се движеле со брзина над дозволената надвор од населено место, а 50 возила се движеле со брзина поголема од дозволената во населено место, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *