15 идеални комбинации на бои за претстојната сезона (галерија)

Сподели со своите пријатели

Доаѓа есента, а со тоа и промена на стилот на облекување и комбинација на бои типични за тоа годишно доба.

Во прилог, погледнете ги најновите модни совети за тоа како да ги искомбинирате есенските бои, а притоа да изгледате соврешно и модерно.

Loading...

Маслинесто зелена и црна боја

Есенски пастелни бои

Сино со потемно сино

Виолетова и мат виолетова со сина

Нежно розова боја со пастелна окер

Бордо

Жолта со принт комбинација

Loading...

Темно сина и беж

Џинс со пастелно розови бои

Зелена со петролеј

Жолта со сино виолетова

 Темно кафеава со пастел

Сина со принт

Нежна комбинација на бледо сина и розова

Црна со модни додатоци

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.