13 парчиња облека што треба да ги земете со вас на одмор

Сподели со своите пријатели

Секој копнее по одмор, плажа и некоја егзотична дестинација. Доколку успеете да одите на одмор, еве 15-тина парчиња облека што дефинитивно треба да ги имате со вас.

Loading...

Бела маица

Освен што е погодна за топлина, белата маица е одлична основа, или модна основа за другa облека. Сè се согласува со неа, и таа никогаш не излегува од мода.

Пократки панталони

Панталони изработени од материјал кој дише, поширок крој и кратки, ќе бидат погодни за сите летни активности. Најдобро е да ги имате во неколку бои.

 

 

Loading...

Шапка

Следејќи го сеуште присутниот тренд од деведесеттите години, шапката е дефинитивно најдобрата модна опција за заштита на главата од постојаните сончеви зраци поради неговата форма.

Мини сукња

Вистинско време да носите здолниште, особено пократко, е летото. Затоа, треба да биде задолжително модно парче кога одите на одмор, особено ако има некои интересни детали.

Светли фармерки

Безвременските светли фармерки секогаш може да се уклопат. Без разлика дали одите на прошетка на плажа, на кафе покрај море или вечерно излегување, тие секогаш ќе бидат адекватен моден придружник.

 

Loading...

 

Шорцеви со висок струк

Дискретно искинатите шорцеви со висок струк ќе ја нагласат вашата фигура на најдобар можен начин. Иако повеќе се поврзува со лежерни варијанти, со малку фантазија може да стане исклучително елегантно.

Фустан

Забавниот дизајн на фустанот ќе ве натера да станете забавувач од утро до вечер. Сè што треба да промените се чевли, накит и чанти, со цел да се прилагодите на пригодата.

Лесна кошула

Предноста на лесната кошула е што можете да ја носите на многу начини. Комплетно закопчано во класичната верзија, откопчано преку костим за капење, или како фустан со појас околу половината за романтична вечера.

 

Loading...

 

Впечатлив накит

Ако едноставно се облекувате, накитот ќе ви помогне да и дадете впечатлив изглед на секоја облека. Затоа, искористете ги ретките нараквици, големите ѓердан и обемните обетки.

Плетена торба

Ниту еден одмор не може да се замисли без плетена торба. Сè убаво се вклопува во него, а исто така убаво се вклопува во секоја гардероба.

Loading...

Папучи 

Некои ги сакаат, а други ги мразат. Сепак, никој не може да негира дека овие влечки-сандали се исклучително удобни, што ги прави идеални за летни одмори.

 

 

Loading...

Очила за сонце

Не можете да одите на одмор без очила за сонце! Тие се дефинитивно задолжителни, а нивната форма, стил и боја зависат единствено од вашиот личен афинитет.

Цветно кимоно

За сите оние кои ценат малку повеќе екстравагантен изглед, цветното кимоно ќе биде добредојдено. Во случај да не го најдете, можен е и фустан кој потсетува на кимоно.

 

Loading...


Leave a Reply