12 идеи за новогодишна шминка според бојата на вашите очи (галерија)

Сподели со своите пријатели

Новогодишната ноќ и дочекот со музика и свечена тоалета нема да биде потполно доживување ако на лицето не нанесете шминка која ќе ви направи да блеснете и да се почуствувате уште поубаво.

Во прилог, ви пренесуваме неколку идеи за свечена шминка за новогодишната ноќ во зависност од бојата на вашите очи.

За кафена боја на очи

Нежно зелена шминка

Loading...

Светкаво зелено

Пурпурна нота

Нежна сива боја

Loading...

Темно златна

За сини очи

Нежно-златен тон

Мистично виолетова

Тиркизно сина комбинација

Loading...

Златно светкава комбинација

За зелени очи

Смоки шминка

Во боите на орхидеја

Златно – сребрена комбинација

Loading...

Виолетово – црна комбинација

Песочно златна комбинација

 


Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.