118 кумановци казнети за неносење маски вчера

Сподели со своите пријатели

Уредбата за задолжително носење заштитна маска вчера не ја почитувале 118 лица од Куманово, шри што истите добиле казнени налози од полицијата.

Loading...

– Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (13.01/14.01.2021, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 149 лица не ја почитувалe, информираат од кумановската полиција.

Најголем дел од прекршоците биле регистрирани во Куманово 118, во Крива Паланка 26 и во Кратово 5.

За истите, како што појаснуваат од СВР Куманово, ќе следуваат соодветни мерки.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *