102 санкции за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Сподели со своите пријатели

Денеска (24.07.) од 07 до 13 часот Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Куманово-Скопје-Велес, при што санкционирани се 102 возачи.

Loading...

13 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната.Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од МВР.


Leave a Reply