05.08.2019 13:20

10 ГОДИНИ ПИЕ УРИН: Се чувствувам прекрасно, кожата ми блеска

Facebook Twitter Google+

Руби Каиро (30) од Мериленд го пие својот урин и со него ја премачкува кожата откако имала 19 години. Поради оваа контроверзна пракса, позната и како „уринска терапија“, Руби била предмет на исмевање, но без оглед на тоа одлучила да зборува на таа тема.

– Мојот татко ми кажа за терапијата со урин кога имав 19 години. Рече дека ако сакам да бидат кралица на убавината, да ја користам мокраќата за лицето и телото. Кога се будам, секое утро се премачкувам со урина на лицето и го користам за хидратација. Можете да го оставите да делува неколку часа или цел ден. Можете на лицето да ставате секоја вечер пред спиење. Можеби првите неколку дена лицето ќе ви изгледа лошо, затоа што нечистотиите ќе излезат на површина, но потоа ќе стане почисто. Добро е за лузните и акните, вели таа.

loading...

БИЗАРНО: Пие урин од своето куче и тврди дека тоа е лековито (ВИДЕО)

Покрај тоа што мокраќата ја нанесува на лицето, вели дека и пие по 150 милилитри урин два пати неделно, наутро.

– Може да се снижи нивото на шеќер во крвта и холестеролот и да помогне кај дијабетесот. Мојата кожа сјае откако ја користам мокраќата. Неодамна правев мала пауза и веднаш кожата ми стана сува. Се чувствувам како да изгледам помладо кога користам урин, вели таа.

Руби истакнува дека луѓето не сакаат да зборуваат за тоа, затоа што сметаат дека тоа е одвратно, но според неа тогаш не треба да јадат и хот догови, затоа што не знаат што има во нив.

Туристи масовно одат во Саудиска Арабија за да пијат урин од камила (видео)

– Знам што содржи урниот и знам дека е важен за телото. Сакам да ви укажам на тоа дека може да ви го промени животот без користење хемикалии кои се наоѓаат во купените производи, вели руби.

Оваа жена тврди дека и на нејзиното 56-годишно момче кое започнало да губи коса, по само два месеци пиење сопствен урин, косата повторно почнала да му расте.

Таа додава и дека здравата, вегетаријанска исхрана важна за да се максимизираат ефектите од терапијата со урин.

loading...

Веќе шест години го пие својот урин: Ослабнал 50 килограми и ја излечил астмата (видео)

– Мора да внесувате чисти работи во телото, додека ја правит еоваа терапија. Се препорачува и да не пушите, вели таа.

Свесна дека оваа „терапија“ звучи малку бизарно, Руби признава дека луѓето често и се смеат и ругаат поради оваа рутина.

– Луѓето првин мислат дека тоа е чудно, но кога ќе им објаснам дека се чувствувам прекрасно, стануваат заинтересирани. Не би ги лажела луѓето, не би ги советувала да прават нешто лоши за нив, но ова всушност помага, убедена е таа.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments