10 десет вежби за совршен задник (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ако сакате оваа лето да импресионирате со својата позадина, фрлете се на тренингот. Со секојдневно повторување на овие едноставни вежби, веќе по два до три месеци резултатите ќе бидат очигледни, а вие ќе имате супер задник.

Loading...

1. Откријте кои се омилените вежби на Ким Кардашијан за подигната, округла и испканата задница.

2. Режимот на вежбање на Ангелите на Викторија сикрет не е лесен, но е многу ефикасен. Формирање на задникот за базира на вежби кои се изведуваат на под, а содржат и елементи на пилатес и аеробик.

3. Основа на секоја добра вежба за задник се чучњеви, кои можете да ги надоградите со разни исчекори. Како тоа правилно да го изведете погледнете во видеото кое се бзаира на петдневен план за обликување на задникот.

4. Со тегови се зајакнува интензитетот на вежбите, а за уште подобри резултати оптеретете ги со нив и рацете и нозете.

5. Пилатес вежбите за задникот и бутовите се изведуваат со нешто поспор интензитет, но со повеќе повторувања. Тие вклучуваат задолжително загревање, кое ја спречува можноста од повреди.

6. за оние кои, освен обликување, сакаа и да го намалат обемот на задникот и нозете, идеални се пилатес вежбите на под.

7. Комбинацијата од танцов и модерен аеробик техники се најпопуларна форма на вежби за задникот во Бразил, чии жителки се гордеат со титулата најубави задници во светот. Откријте како го прават тоа.

Loading...

8. фитнес тренерот Алиша Мари открива како вежбите за задникот да ги прилагодите на вашиот тип на задник. Постојат четири основни форми, погледнете кој е најдобриот избор на вежби за вас.

9. Освен големината и формата, чест проблем е и насобраниот целулит на задникот. За да го намалите или отстраните, неопходни се вежби со брз интензитет.

10. Со вежбање во теретана, со помош на разни справи и тегови можете да го забрзате постигнувањето на посакуваните резултати.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *