Ѝ подарил комплет за ДНК тест на својата девојка за роденден, потоа веќе станале поранешни

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишната Канаѓанка Матилда ја објасни приказната за тоа кога нејзиното тогашно момче и купил ДНК-тест за да и помогне да разбере некоја семејна историја.

Loading...

„За мојот роденден минатата година, мојот поранешен дечко ми донесе еден од тие комплети за ДНК-тест“, рече таа во видеото кое доби над 100.000 лајкови. “Мајка ми ме воспита самостојно и никогаш не се сретнав со мојот биолошки татко. Така, најмногу ме интересираа здравствени информации, дали има нешто на што треба да внимавам”.

 

 

Тој си добил еден за себе затоа што ги имало на продажба и ги испратиле на анализа.

„Значи, резултатите ги добивме околу еден месец подоцна и го гледав тој тест затоа што единствената личност со којашто сум запознаена дека сум технички поврзана е мајка ми“, продолжи Матилда на своето видео. „И тогаш се свртев кон мојот дечко и му реков:„ Еј, ова е прилично убаво, оваа личност има исто име како тебе “.

„И така дознав дека излегувам со братучед ми. Делот за коментари на ТикТок се претворија во круг „Сите ми кажуваат за инцест“.

Loading...

„Јас сум од НЛ и мојот сопруг и се омаживме кога имавме 23 години“, напиша еден корисник. „Ние сме и понатаму поврзани.

„Моите родители исто така многу добро знаеја дека се братучеди“, напиша едно лице. “Тие не престанаа да се забавуваат бидејќи јас сум очигледно тука. Уххх”.

 

 

Други откриле чудни откритија дека тие се нивни шести братучед. Колку и да звучи чудно, тоа е можно, имајќи предвид дека различните фази на роднините значат споделување на предок. На пример, горната личност би била нивна втора братучетка, бидејќи другата братучетка е дете на братучед на вашиот родител, а родителите први братучеди.

Еве еден релативен калкулатор ако сте заинтересирани или само што сте направиле ДНК-тест со резултати што не предизвикуваат радост. Или ако сакате општо објаснување за тоа колку може да бидат комплицирани семејните стебла, дури и ако не сте инцест, погледнете го ова видео во кое е направена песна и дијаграм за човек кој станува сопствен дедо.

Тие раскинале, делумно поради други проблеми, а делумно затоа што откриле дека се поврзани.

Loading...

Таа подоцна откриле дека веб-страницата сметала дека тие се веројатно трети братучеди затоа што делеле прабаба и дедо.

 

 

„Можев да истражам малку за семејството на мојот биолошки татко и, всушност, најдов некој што направил генеалошки извештај од 1500-тите години“, додаде таа.

„Врз основа на истражувањето на таа личност, како и процентот на ДНК што јас и мојот поранешен го споделувавме – што беше малку превисоко за да можеме да бидеме трети братучеди – јас сум прилично сигурна дека всушност сме втори братучеди, поврзани со мојата прабаба Кетрин “.

„Мојот поранешен дечко е одлично момче и сè уште се грижам за него“, додаде таа во своето последно видео на оваа тема.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *