15.09.2017 13:41

Воз со меѓународна линија каменуван во село Черкезе

Facebook Twitter Google+

Вчеравечер околу 22.55 часот во близина на село Черкези, кумановско, помеѓу стојалиште „Карпош“ и железничка станица Куманово, неколку непознати лица извршиле каменување на меѓународниот воз кој сообраќа на релација Скопје–Белград, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Притоа, било искршено едно прозорско стакло од еден вагон, сопственост на железница на Република Србија. Од каменувањето нема повредени патници. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments