12.10.2017 03:16

Му го искрши автомобилот со бејзбол палка, но не знаеше дека тој е ММА борец (видео)


Општо познато е дека луѓето денеска имаат „тенки“ нерви, па конфликтите помеѓу возачите во сообраќјот се едни од најчестите.

Во видео снимката која е објавена на сајтот LiveLeak, се гледа како еден лут возач излегува од својот автомобил и тргнува на друг возач кој се наоѓа зад него.

Лутиот возач понел и бејзбол палка со себе, а откако го навреувал мажот во колата кои се наоѓале зад неговите, започнал со бејзбол палка да му ги крши фаровите.

Се обидел да ограби теретана на ММА борец: Секако тоа се завршило лошо по него (видео)

Меѓутоа, тој не претпоставувал дека во автомобилот се наоѓа човек кој познава неколку боречки вештини. Во сакунда излета до возилото, а несреќникот со палката не стигна ниту да го удри, затоа што веднаш беше нокаутиран.

ВО следниот момент се гледа како во кадар влегува маж кој сакал да помогне на нокаутираниот приајтел, но немал сила да се избори сс ММА борецот кој успеал да го собори на земја.

Снимката е забележана од безбедносна камера од автомобилот во кој биле мажот и жената која целата ситуација ја набљуувале.

Откако двајцата напаѓачи ги онесвестил, нападнатиот маж седна во својот автомобил и си продолжи по својот пат.

Не е пзонато како и каде се случил инцидентот, но со оглед на тоа дека возилата се движат од лева страна, а се слуша и британски акцент на набљудувачите од страна, се претпоставува дека настанот се случил во Велика Бриганија.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments